Edukacijos metu lankytojai susipažins su išskirtiniu XIX a. – XX a. I pusės dvarų kultūros pavyzdžiu – Burbiškio dvaru.
Trukmė: apie 1 val.Vieta: Burbiškio dvaro istorijos muziejus.
Edukacijos metu laukia pažintis su vieta, kurioje atkurta ypatinga XIX–XX a. pradžios kaimo atmosfera: XVI a. vid. įkurtu Kleboniškių kaimu-muziejumi – vienu iš geriausiai išlikusių Vidurio Lietuvos gatvinių kaimų.
Trukmė: 1 val.Vieta: Kleboniškių kaimo buities skyrius.
Edukacijos metu užsiėmimo dalyviai susipažins su rašto istorija, rašto tipais, rašymo priemonėmis. Praktiškai išmėgins rašymą žąsies plunksna.
Trukmė: 45 min.Vieta: Burbiškio dvaro istorijos skyrius.
Edukacijos metu užsiėmimo dalyviai, pasitelkę savo orientavimosi gebėjimus, įvairius ženklus ir užuominas, ieškos žemėlapyje pažymėtų ir vietovėje esančių punktų bei taip pažins dvarų istoriją ir kultūrą.
Trukmė: 1 val.Vieta: Burbiškio dvaro istorijos skyrius.
Edukacinės programos „Mergvakaris“ metu Jūsų laukia:
Trukmė: 1 val. 20 min.Vieta: Kleboniškių kaimo buities skyrius.
Edukacijos metu užsiėmimo dalyviai susipažins su linų auginimo ir apdorojimo tradicijomis, darbais bei jiems reikalingais įrankiais; patys išbandys linų apdirbimo darbus.
Trukmė: 45 min.Vieta: Kleboniškių kaimo buities skyrius.
Edukacijos metu Kleboniškių kaimo buities muziejuje užsiėmimo dalyviai susipažins su juostų pynėjo amatu, Aukštaitijos krašto juostų istorija, simbolika, praktinio panaudojimo pavyzdžiais. Praktinio užsiėmimo metu dalyviai išmoks nusipinti juostelę – „draugystės apyrankę“.
Edukacijos metu Kleboniškių kaimo buities muziejuje užsiėmimo dalyviai sužinos, kokie žaidimai buvo žaidžiami senovėje ir praktiškai išmėgins XVI –XX a. I pusės grupinius, individualius, gaudynių, stalo žaidimus bei ratelius.
Edukacijos metu užsiėmimo dalyviai sužinos kada, iš ko buvo pradėtas gaminti popierius, kam jis buvo naudojamas, kaip jis gaminamas šiais laikais; kokia popieriaus reikšmė dvarų kultūroje. Susipažins su popieriaus gamybos procesu ir patys gamins įdomios tekstūros popieriaus lakštą.