Archeologija iš arti

Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis prižiūri ir tvarko Raginėnų archeologinį kompleksą, kurį sudaro net 12 archeologijos ir mitologijos objektų – tai piliakalniai, pilkapynai, senovės gyvenvietės ir kapinynai bei dubenuoti akmenys. Jie atspindi laikotarpį nuo I tūkstantmečio prieš Kristų iki XIV amžiaus. Edukacijos tikslas – supažindinti su Lietuvos archeologijos paveldo objektais, jų tipais, archeologinių tyrinėjimų ypatybėmis, kultūriniu sluoksniu, skirtingų laikotarpių radiniais bei archeologijos paveldo išsaugojimo būtinybe.

Edukacijos lankytojai kviečiami kartu su archeologu aplankyti Raginėnų ar Kleboniškių piliakalnius ir pilkapynus, „gyvai“ pažinti archeologijos objektus, suvokti jų skirtumus bei tyrinėjimų ypatumus. Pasakojimą iliustruos įvairių laikotarpių archeologinių radinių kopijos, kurios leis pajusti skirtingų laikotarpių dirbinių medžiagiškumą, jų raidą, estetinio suvokimo kaitą. Bus galima pakilnoti akmeninį kirvelį, patikrinti titnaginio gremžtuko aštrumą, palyginti brūkšniuotos ir grublėtos keramikos puodus, pasipuošti apgalviu, pasimatuoti žalvarinę apyrankę, prisisegti segę ar smeigtukų porą. Edukacijos dalyviai galės patys pabandyti skiltuvu ir titnagu įskelti kibirkštį. 

Moksleiviai ne tik sužinos, kas yra archeologija, kaip vykdomi archeologiniai kasinėjimai, kokie būna archeologiniai radiniai, bet  ypatingas dėmesys bus skiriamas archeologinio paveldo apsaugai, įtaigiai paaiškinama kodėl negalima laipioti piliakalnio šlaitais, arti senovės gyvenvietę ir kas yra tie „juodieji archeologai“, kodėl jų „hobis“ kenkia mūsų visų istorijos pažinimui.

Trukmė: 60 min.
Vieta: Kleboniškių kaimo buities muziejus.
Kaina: 20 € (grupei iki 15 asmenų) + įėjimo bilietas asmeniui (moksleiviams, studentams, pensininkams, neįgaliesiems – 2,5 €; suaugusiems – 5 €).
Išankstinė registracija tel.: 
8 611 12058; (8 422) 56 110.
Edukacija įtraukta į Kultūros paso paslaugų programą: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/5538