Kaip sverdavo ir seikėdavo senoliai

Ar galite įsivaizduoti, jog prieš šimtą ir daugiau metų žmonės Lietuvoje produktams ir įvairiems daiktams sverti ir seikėti nenaudojo mums įprastų svorio ir saiko matų, tokių kaip kilogramas ar litras? 2022 m. suėjo šimtas metų, kai Lietuvoje buvo įvesta pasaulyje pripažinta metrinė SI sistema. Tačiau žmonės prie šios sistemos pritaikė ir anksčiau naudotas svėrimo ir seikėjimo priemones, tokias kaip bezmėnai ar gorčiai. Bet kas tie bezmėnai ir kas tie gorčiai? Kaip su jais sverti ir seikėti? Kviečiame Jus į Kleboniškių kaimo buities muziejų, kur ne tik sužinosite, kas yra gorčius ir bezmėnas, bet ir pasimokysite, kaip su šiomis ir ne tik šiomis priemonėmis reikia sverti ir seikėti. Edukacijos metu ne tik sversite ir seikėsite įvairius produktus, bet ir mokysitės senovinius svorio ir saiko matus konvertuoti į šiuolaikinius svorio ir saiko vienetus taip pagilindami ne tik fizikos bei istorijos, bet ir matematikos žinias.

Trukmė: 45 min.
Vieta: Kleboniškių kaimo buities muziejus.
Kaina: 2,5 € (asmeniui) + įėjimo bilietas asmeniui (moksleiviams, studentams, pensininkams, neįgaliesiems – 2,5 €; suaugusiesiems – 5 €).
Išankstinė registracija tel.: 8 611 12053; (8 422 42005).
Edukacija įtraukta į Kultūros paso paslaugų programą: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1780