Naujienos

TULPIŲ ŽYDĖJIMO ŠVENTĖ BURBIŠKIO DVARE

2022 04 30

Gegužės 7 dieną Burbiškio dvaro parke lankytojų laukia išskirtinis festivalis Lietuvoje – Tulpių žydėjimo šventė.

Dėl karantino ribojimų dvejus metus tradicinė Tulpių žydėjimo šventė nevyko. Pernai lankytojai buvo kviečiami į Tulpių žydėjimo vakarą bei grožėtis tulpių žydėjimu muziejaus darbo laiku. Šiemet unikali šventė, vykstanti tik Burbiškio dvare, pripildyta atgimstančios gamtos energijos ir gyvybės, spalvingos tulpių jūros, muzikos garsų, įvairiausių pramogų, vėl laukia gausybės lankytojų, pasiilgusių žydėjimo magijos.

Šventė Burbiškio dvaro parke prasidės 12 valandą. Lankytojai kviečiami gėrėtis margaspalviais tulpių kilimais, mėgautis pasivaikščiojimu paslaptingais peizažinio parko takeliais ir romantiškais tilteliais, užsukti į tvenkinių salas, aplankyti muziejaus ekspozicijas ir džiaugtis grįžusiu pavasariu. Iškilmingas šventės atidarymas vyks 13 valandą, lankytojus pasveikins garbūs svečiai.

Nuo 13. 30 val. pavasarišką parką užlies muzika. Čia koncertines programas atliks: Šv. Kristoforo kamerinis orkestras su atlikėju Justinu Lapatinsku, Jeronimas Milius ir Karina Krysko su Kauno bigbendu, Monique su grupe, Linas Adomaitis su ritmo grupe.

Nuo 13 iki 17 valandos festivalio lankytojai bus laukiami meninėse ir edukacinėse erdvėse – įdomių, įtraukiančių, nekasdieniškų veiklų ras ir vaikai, ir suaugusieji. Šventėje veiks senovinių automobilių, muziejaus istorijos ir kitos parodos, tautodailininkų bei kulinarinio paveldo mugė, numatyta įvairių pramogų.

Tulpės Burbiškio dvare – ilgametė tradicija, pavasarinės gėlės čia žydėjo ir 20 amžiaus pradžioje. Idėja atgaivinti dvaro gėlyną kilo muziejaus įkūrėjui, ilgamečiam direktoriui Egidijui Prascevičiui. Pirmosios tulpės buvo pasodintos 1995 metais, dabar kolekcijoje skaičiuojama apie pusė tūkstančio tulpių veislių. Autentiškumą puoselėjančiame Burbiškio dvare tulpės susodintos pagal 20 amžiaus pradžios tradiciją – augalai tuomet sodinti klombose ir lysvėse. Ir daugiau nei po 100 metų tulpių žiedai Burbiškyje primena laiką, kai čia gyveno ir parką puoselėjo dvaro savininkai Baženskiai.

Primename, kad tulpės dvare žydės ne tik šventės dieną, tad lankytojai kviečiami švęsti žydėjimą ir pavasarį visą gegužę.