Rugsėjo 9 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Šeduvos kraštotyros skyriuje vyks Europos paveldo dienoms skirtas renginys. 16 valandą lankytojų lauks ekskursija Šeduvos muziejaus pastate, vadinamame Senąja vaistine (Panevėžio g. 24), 17 valandą ekskursija tęsis po Šeduvos senamiestį, aplankant paveldo objektus.
Šeduvos muziejaus pastate veikia paroda „Šeduvos miestas ir miestiečiai“, išsamiai pasakojanti Šeduvos trijų šimtų metų istoriją – nuo XVII amžiaus II pusės iki XX amžiaus II pusės. Parodoje eksponuojama per 200 kartografinių bei ikonografinių šaltinių, atspindinčių Šeduvos miesto urbanistinę ir architektūrinę raidą, paveldo objektus, įvykius, žmones, jų darbus, kasdienybę, šventes, miesto multikultūriškumą – visa tai, kas formavo Šeduvos miesto ir jo bendruomenės tapatumą.
Lankytojai galės ne tik patyrinėti senuosius žemėlapius, nuotraukas, bet ir apžiūrėti buvusios vaistinės patalpas, nusileisti į rūsį, kur pernai dirbę archeologai atkasė praeities liudininką – grindinį. Vaistinė šiame pastate veikė nuo pat pastatymo XIX amžiuje iki uždarymo XXI amžiaus pradžioje.
Po ekskursijos muziejuje Europos paveldo dienoms skirto renginio dalyviai kviečiami pasivaikščioti po Šeduvą, pamatyti išlikusį paveldą, išsamiau pažinti miestą, įsigilinti į jo praeitį ir dabartį.
Šeduva buvo įkurta prekybinių kelių, vedančių į Šiaulius, Kėdainius, Panevėžį, o toliau į Rygą, Kauną ir Vilnių, sankirtoje – taip buvo sudarytos sąlygos miestui klestėti ir augti. Didelę įtaką Šeduvos formavimuisi turėjo Šeduvos parapijos įkūrimas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvaro rūmų statyba. Vienas reikšmingiausių įvykių, lėmusių tolimesnę Šeduvos raidą, – Magdeburgo (miesto savivaldos) privilegijos suteikimas 1654 metais. Šios privilegijos pagrindu miestui buvo suteiktas herbas, buvo leista statyti rotušę, vesti teismus, rengti turgus ir muges. Tarpukariu Šeduva pasižymėjo daugiataute, aktyvia miestiečių bendruomene.
Kokia Šeduva šiandien, kokius praeities pėdsakus, paveldo objektus išsaugojo iki šių dienų, lankytojai sužinos ekskursijoje.
Į ekskursijas būtina išankstinė registracija tel. 8422 56110. Galima registruotis ir į vieną, ir į abi ekskursijas. Ekskursijos nemokamos.
Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ renginiai Lietuvoje vyks rugsėjo 9– 8 dienomis, šių metų tema – „Tvarus paveldas“. Europos paveldo dienos yra tapusios tradicija ir kiekvieną rugsėjį penkiasdešimtyje Europos valstybių į renginius suburia apie 30 milijonų dalyvių. Lietuvoje Europos paveldo dienas rengia ir koordinuoja Kultūros paveldo departamentas, bendradarbiaudamas su miestų ir rajonų savivaldybėmis, muziejais, nevyriausybinėmis organizacijomis, įvairiomis kultūros įstaigomis.