Naujienos

KLEBONIŠKIŲ MUZIEJAUS KLOJIMO TEATRO SEZONĄ UŽBAIGS REŽISIERIAUS AIDO GINIOČIO SPEKTAKLIS „LIETAUS ŽEMĖ“

2023 08 26   

Rugsėjo 2 dieną 16 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje vyks paskutinis ciklo „Šeštadienių popietės klojimo teatre" renginys – Vilniaus miesto teatras „Atviras ratas“ rodys spektaklį „Lietaus žemė“. Spektaklio režisierius – Aidas Giniotis.

Spektaklyje vaidina aktoriai Ieva Stundžytė, Jonas Šarkus, Justas Tertelis, Giedrius Kiela, Benita Vasauskaitė, Judita Urnikytė, Jurgis Marčėnas, Vesta Šumilovaitė (Justina Smieliauskaitė).

Pasak kūrėjų, spektaklis „Lietaus žemė“ – biografinės improvizacijos, kurios pasakoja tarpukario ir pokario įvykių siejamų žmonių gyvenimo istorijas. Žmonių likimus aktoriai perteikia „Atviro rato“ kūrybiniu principu. Spektaklyje nesiekiama tiksliai dokumentiškai atkurti biografijų – aktoriai ieško būdų, kaip tuos žmones prakalbinti čia ir dabar teatrine kalba.

„Lietaus žemė“ tarsi nori priminti, kad viskas gali bet kada pasikartoti, galbūt ne taip pat skausmingai, tačiau ekstremali situacija visada yra potenciali. Kalbu apie karo metus, apie jaunus žmones, kurie ėjo į armiją, į miškus. Ir nebūtinai tai gali būti pritaikoma tarpukario ar pokario metams, tiesiog norisi paklausti, kaip mūsų žemės žmogus elgtųsi bet kokioje ir ypač neprognozuojamoje situacijoje“, – apie šiomis dienomis ypač aktualų spektaklį yra sakęs Aidas Giniotis.

Spektaklis „Lietaus žemė“ buvo nominuotas Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimams už geriausią lietuvių autoriaus pastatymą, apkeliavo ne tik Lietuvą, bet ir įvairias pasaulio šalis – rodytas Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Danijoje, Austrijoje, Kroatijoje, Slovėnijoje, Čekijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, visur lauktas, šiltai sutiktas ir labai mėgstamas žiūrovų.

Spektaklis „Lietaus žemė“ skirtas žiūrovams nuo 14 metų. Vietų skaičius Kleboniškių klojime ribotas, tad būtina registracija telefonu: +370 611 12053.

Po spektaklio prie klojimo vyks Aukštaitijos dainuojamąjį, sakytinį ir choreografinį folklorą puoselėjančio ir skleidžiančio Pasvalio kultūros centro ansamblio „Rags“ (vadovė Daiva Adamkavičienė) edukacinė šokių ir žaidimų pamoka. Muziejininkai iškeps kulinarinį siurprizą – vyks skanumynų, pagamintų pagal XX amžiaus pradžios receptus, ragautuvės.

Įžengusios į rudenį, šeštadienių popietės klojimo teatre atsisveikins iki kito sezono. O spalvingai rudenėjantis Kleboniškių kaimas ir toliau lauks lankytojų visomis dienomis, išskyrus pirmadienį.

Renginių ciklą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.