Naujienos

KLEBONIŠKIŲ MUZIEJAUS KLOJIME – TELŠIŲ ŽEMAITĖS DRAMOS TEATRO PREMJERA „VĖINA KĖIMA PABLŪDĖMA“

2023 08 15   

Rugpjūčio 19 dieną 16 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje svečiuosis žemaičiai – klojime Telšių Žemaitės dramos teatras vaidins spektaklį „Vėina kėima pablūdėma“ pagal Žemaitės ir G. Petkevičaitės-Bitės pjesę „Velnias spąstuose”. Spektaklio režisierius – Donatas Žilinskas.

Spektaklis – šviežutėlis, jo premjera Telšiuose vyko šių metų rugpjūčio 6 dieną. Pasak kūrėjų, ši pjesė ir M. Palionio vieno veiksmo komedija „Žilė galvon, velnias uodegon“ – pirmieji spektakliai, viešai suvaidinti Telšiuose 1907 metų rugpjūčio 2 dieną, po Parciunkulės atlaidų. Siekdamas atkartoti Telšių teatro istorijos ištakas, prabėgus daugiau nei 115 metų, Telšių Žemaitės dramos teatras atgaivino spektaklį „Vėina kėima pablūdėma“.

Spektaklio veiksmas vyksta valstiečio kieme, kuris iš pažiūros gali pasirodyti įprastas, tačiau jame vis nutinka keisti atsitikimai – pablūdimai. O pabūdimai nutinka dėl prietarų. Ne visi personažai prietaringi – kai kurie tik naudojasi perdėtu prietaringumu. Spektaklyje yra visko: kasdienių darbų, meilės užuominų, įtarumo ir nesumeluotų emocijų. Į veiksmą įsivelia ir velniai, o kur velnias, ten lauk intrigos. Aktoriai scenoje viso spektaklio metu narplioja detektyvą ir kalba žemaitiškai.

Po spektaklio Kleboniškių kaimo buities muziejuje žiūrovai neišsiskirstys, o pagal ilgametę klojimo teatrų tradiciją bus pakviesti šokti, dainuoti, žaisti. Liaudiškų šokių, žaidimų mokys folkloro ansamblis iš Pasvalio „Rags“.

Renginio dalyviai bus vaišinami saldumynais, pagamintais pagal XX amžiaus pradžios receptus, ir Kleboniškių kaimo žolelių arbata.

Renginių ciklas „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ jau baigiasi – paskutinis susitikimas vyks rugsėjo 2 dieną, sezoną užbaigs Vilniaus miesto teatras „Atviras ratas“ su biografinių improvizacijų spektakliu „Lietaus žemė“ (režisierius Aidas Giniotis).

Renginių ciklą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.