Naujienos

KLEBONIŠKIŲ KAIMO BUITIES MUZIEJUS KVIEČIA Į PASKUTINĘ SENŲJŲ AMATŲ IR EDUKACIJŲ DIENĄ

2022 08 30   

Rugsėjo 3 dieną nuo 11 iki 17 valandos Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje paskutinį kartą šiais metais darbuosis amatininkai ir edukatoriai.

Pirmąjį rudens šeštadienį Kleboniškių kaime pasitiks kalvis, varkalys, puodžius, medžio drožėjas, siuvėja, pintinių ir juostų pynėjos, audėja. Tradiciškai veiks lėlių iš skiaučių rišimo, linų apdirbimo, verpimo dirbtuvės.

Lankytojai galės ne tik pamatyti, kaip dirba patyrę meistrai, bet ir patys viską išbandyti: nusikalti papuošalą, o gal net laimę, prisijaukinti molį ir nusižiesti puodą, pažinti medį ir skaptuoti, iš vytelių nusipinti pintinę ar suvenyrą, o iš iš siūlų – juostą, tarsi iš nieko susirišti lėlę, sėsti į audimo stakles, prie verpimo ratelio ar siuvimo mašinos.

Iš viso jaukiose rudenėjančio Kleboniškių kaimo erdvėse įsikurs ir patirtimi, žiniomis, tradicijomis dalysis dešimt sertifikuotų amatininkų, tautodailininkų, edukatorių.

Pirmoji šių metų Senųjų amatų ir edukacijų diena vyko birželio pabaigoje, paskutinis susitikimas bus jau šeštasis.

Kaimas atgyja trečią vasarą iš eilės – pirmą kartą amatininkai ir edukatoriai buvo suburti 2020 metais.

Autentiškoje Kleboniškių gatvinio kaimo aplinkoje tautodailininkai, amatininkai, etninio paveldo puoselėtojai perduoda tradicijas, populiarina senuosius papročius. Besidarbuojantys meistrai atgaivina muziejų po atviru dangumi ir XIX amžiaus–XX amžiaus pradžios ūkininkų buitį atspindinčias ekspozicijas – lankytojai savo akimis išvysta, kaip atsirasdavo dabar jau eksponatais tapę daiktai.

Senųjų amatų ir edukcijų dienos dalyviai gali ne tik pasisemti žinių, bet ir žaisti senuosius žaidimus, apžiūrėti ekspozicijas, ąsočių, bezmėnų, muštokių, ližių, linų šukų, senovinės technikos kolekcijas, tautodailininkių Laimutės Širvydienės grafikos darbų ir Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės popieriaus karpinių, medžio ir lino raižinių parodas, pasivaikščioti po Daugyvenės upės slėnyje XVI amžiuje įkurtą kaimą, pajausti jo gyvenimą ir dvasią.

Projektą „Kasdieniniai ir šventiniai darbai bei amatai Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.