Naujienos

KLEBONIŠKIŲ KAIMO BUITIES MUZIEJUJE VĖL ATGIS SENIEJI AMATAI

2023 08 15   

Rugpjūčio 19 dieną nuo 11 iki 17 valandos Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje vyks jau priešpaskutinė šiemet Senųjų amatų ir edukacijų diena.

Atgijusio senojo kaimo kiemuose ir gryčiose lankytojų lauks vienuolika amatininkų ir edukatorių: varkalys, kalvis, puodžius, siuvėja, audėja, stiklo juvelyrė, pintinių pynėja, veiks šaukštų drožimo, žvakių liejimo, linų apdirbimo, verpimo, lėlių iš siūlų rišimo, virvelių vijimo ir kt. dirbtuvėlės.

Lankytojai galės išmokti ir išbandyti įdomių bei naudingų dalykų: kalti geležį ir varį, pinti pintinę, drožti šaukštą, nusižiesti puodelį, susirišti lėlę, nusilieti žvakę. O kur dar didelio kruopštumo reikalaujančios stiklo dirbtuvėlės, smagios audimo, siuvimo, virvelių vijimo paslaptys! Šį kartą audėja parodys, kaip užtaisomi siūlai audimo staklėse – ankstesniame renginyje pamokė apmesti audeklą.

Nepamiršti ir kasdieniai darbai – renginio dalyviai mokysis apdirbti linus, sės prie verpimo ratelio.

Senasis Kleboniškių kaimas lankytojus kaskart nudžiugina išskirtine aura, tikrumu, ramybe, nesibaigiančiu žydėjimu, išsamiomis ekspozicijomis. Norint viską apžiūrėti, ir dienos per maža! Pavargusiems nuo lekiančio gyvenimo ir nesibaigiančio skubėjimo čia tikra atgaiva – laikas tarsi eina lėčiau, sava tėkme, tad lankytojai neskubėdami gali atrasti širdžiai mieliausius kampelius.

Susipažinę su amatininkais ir edukatoriais, išmokę senųjų amatų ir kasdienių darbų, apžiūrėję ekspozicijas, renginio dalyviai 16 valandą laukiami Kleboniškių kaimo klojime, kur vyks tradicinė šeštadienio popietė, skirta teatrui. Premjerinį spektaklį „Vėina kėima pablūdėma“ vaidins Telšių Žemaitės dramos teatras, vyks šokių ir žaidimų pamoka su folkloro ansambliu „Rags“, skanumynų, pagamintų pagal XX amžiaus pradžios receptą, ragautuvės.

Senųjų amatų ir edukacijų diena į Kleboniškių kaimo buities muziejų grįš rugpjūčio 27 dieną. Tai jau bus paskutinis šių metų susitikimas su amatininkais ir edukatoriais.

Ciklą „Senųjų amatų ir edukacijų dienos Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.