KLEBONIŠKIŲ KAIMO BUITIES MUZIEJUJE TEATRAS „LABAS“ KVIEČIA KARTU KURTI SPEKTAKLĮ „RYBOKĖLIS“

2023 08 02

Rugpjūčio 5 dieną 14 valandą 30 minučių Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje teatras „Labas“ rodys nuotaikingą spektaklį visai šeimai „Rybokėlis“. Dzūkišką spektaklį, pamėgtą ir vaikų, ir suaugusiųjų, sukūrė ir vaidina dvi linksmos aktorės (gal kam tik iš televizoriaus pažįstamos) Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė bei auksabalsiai muzikantai iš garsios folkloro grupės „Ratilai” Darius Mockevičius ir Paulius Kovalenko.

Į Kleboniškių kaimo buities muziejų spektaklis atvyksta jau apkeliavęs daug Lietuvos ir net pasaulio, visur šiltai sutiktas ir labai lauktas.

„Spektaklis „Rybokėlis”, gimęs lietuvių liaudies pasakos motyvais, užmaišytas su dainom ir žaidimais, pagardytas gyvosios gamtos pamėgdžiojimais ir kitokiais smagiais vaikų pakibinimais. Šitoj pasakoj tūsos ragana (jos gi visose pasakose mėgėjos pasibastyt). Nėra tos raganos tokios jau blogos, tik kad šita tokia čiudnesnė. Bet jūs neišsigąskit, ateikit prie klėtelės, ten kožną vakarą Rybokėlis žuvelių prisgaudęs parplaukia“, – į spektaklį kviečia aktorės.

Spektaklis žiūrovus įtraukia kartu kurti istoriją – mokytis paukštelių mėgdžiojimo, senovinių vaikiškų žaidimų, piemenų raliavimų, dainelių, šokių. „Pamatysit ir net, jei norėsit, spektaklin sudalyvausit, nes spektaklis, kap dzūkai sako, yra interakcyvus“, – žada etnografinį paveldą patraukliai ir naujoviškai publikai pateikiantis teatras „Labas“.

Po spektaklio gera nuotaika persikels į folkloro ansamblio „Aidija“ edukacinę šokių ir žaidimų pamoką prie senojo klojimo. Tradiciškai visi renginio dalyviai bus vaišinami kulinariniu paveldu – pagal XX amžiaus pradžios receptus pagamintais skanumynais.

Spektaklis „Rybokėlis“ pratęs populiarųjį Kleboniškių kaimo buities muziejaus ciklą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“. Šių metų repertuare iš viso bus parodyti šeši profesionalų ir mėgėjų teatrų spektakliai, atspindintys Lietuvos etnografinius regionus. Žiūrovai jau matė Priekulės kultūros centro Agluonėnų klojimo teatro spektaklį „Piktoji gudrybė“ (režisierius Donatas Savickis) ir Utenos kamerinio teatro legendinę komediją „Amerika pirtyje“  (režisierius Šarūnas Kunickas).

Rugpjūčio 12 dieną Anykščių kultūros centro teatras vaidins muzikinę komediją „Šalaputris“ (rež. Jonas Buziliauskas). Rugpjūčio 19 dieną Telšių Žemaitės dramos teatras rodys spektaklį „Vėina kėima pablūdėma“ (režisierius Donatas Žilinskas). Teatro sezoną klojime rugsėjo 2 dieną užbaigs Vilniaus miesto teatras „Atviras ratas“ su biografinių improvizacijų spektakliu „Lietaus žemė“ (režisierius Aidas Giniotis).

Projektą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.