Naujienos

KLEBONIŠKIŲ KAIMO BUITIES MUZIEJUJE – „SENŲJŲ AMATŲ IR EDUKACIJŲ DIENOS“

2022 06 11

Kleboniškių kaimo buities skyrius vėl atgyja – birželio 18-ąją prasideda tradicinės, lankytojų itin pamėgtos „Senųjų amatų ir edukacijų dienos“.

Radviliškio krašto ir kitų regionų tautodailininkai, sertifikuoti amatininkai autentiškoje aplinkoje dirbs kasdieninius darbus, mokys senųjų amatų, veiks kūrybinės dirbtuvės.

Birželio 18 d., liepos 9 d., 17 d., rugpjūčio 6 d., 21 d., rugsėjo 3 d. šeštadieniais nuo 11 iki 17 valandos praeitimi alsuojančiame gatviniame kaime įsitaisys gausybė amatininkų ir edukatorių. Darbuosis ir kitus mokys puodžius, kalvis, varkalis, audėja, medžio drožėjas, sodų rišėjas, pintinių pynėja, šaukštų drožėjas, veiks lėlių iš skiaučių rišimo, virvelių vijimo, linų apdirbimo, verpimo, skalbimo, paukštukų iš šiaudų gamybos, žolynų pažinimo ir kitos dirbtuvėlės. Patyrę ir kantrūs meistrai noriai dalysis sukauptomis žiniomis, amato paslaptimis ir vingrybėmis, darbinga nuotaika ir įkvėpimu, tad išmokti galės ir niekada rankose nelaikiusieji įrankių, o kitiems bus puiki proga atgaivinti įgūdžius.