Naujienos

KLEBONIŠKIŲ KAIMO BUITIES MUZIEJAUS TEATRO SEZONĄ ATIDARYS „CEZARIO GRUPĖS“ SPEKTAKLIS „NUTOLĘ TOLIAI“

2024 06 01   

Birželio 8 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje prasideda naujas teatro sezonas. Šiemet žiūrovus mėgautis spektakliais ir kartu praleisti šeštadienių popietes pakvies šeši teatrai – vaidins ne tik mėgėjai, bet ir profesionalai. Teatro scena vėl taps antrą šimtmetį skaičiuojantis kaimo klojimas.

Renginių ciklą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ birželio 8 dieną 16 valandą atidarys teatro „cezario grupė“ spektaklis „Nutolę toliai“ pagal Pauliaus Širvio eiles (režisierius Cezaris Graužinis). Spektaklyje vaidins Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vytautas Kontrimas, Vilma Raubaitė, Juozas Gaižauskas.

Teatras „cezario grupė“ yra nevalstybinis profesionalus teatras, vadovaujamas režisieriaus ir dramaturgo Cezario Graužinio. Teatro spektakliai išsiskiria ne tik originalia stilistika, „vaizduotės teatro“ galimybių tyrinėjimu, bet ir ryškiai išreikšta asmenine kūrėjų pozicija.

„Nutolę toliai“ – tai poezijos spektaklis, besiremiantis poeto Pauliaus Širvio kūryba. Režisierius siekia grąžinti į Lietuvos kultūros erdvę P. Širvio pasaulį, jo unikalią etiką ir poetiką. Pasak kūrėjų, laikmečiu, kai cinizmas virsta vertybe, poeto lyriškas atlapaširdiškumas įgyja sukrečiančios, apvalančios jėgos.

Spektaklio „Nutolę toliai“ kūrybinė grupė yra apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausią nacionalinės dramaturgijos pastatymą, o režisierius Cezaris Graužinis – Boriso Dauguviečio auskaru už Europos ir Lietuvos teatro tapatybės paieškas.

Šeštadienių popietės Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime tęsis iki rudens.