KLEBONIŠKIŲ KAIMO BUITIES MUZIEJAUS KLOJIME BAIGIASI TEATRO SEZONAS

2022 08 23

Rugpjūčio 27 dieną 16 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriaus klojime Telšių Žemaitės dramos teatras vaidins spektaklį „Šventųjų gyvenimas“ (režisierius Donatas Žilinskas). Šis spektaklis – paskutinis šių metų ciklo „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ renginys.

Tragikomedija „Šventųjų gyvenimas“ sukurta pagal Petro Cvirkos satyrinį romaną „Frank Kruk“. Spektaklis žiūrovus nukels į praėjusio amžiaus Lietuvą. Iš Amerikos grįžęs Frank Kruk arba graborius Pranas Krukelis siekia iš mažo apskrities miestuko padaryti Brukliną. Toks siekis sulaukia prityrusių lietuvių graborių – „šventųjų“ – dėmesio. Kaip pasisuks Frank Kruk likimas?

Spektaklyje kūrėjai siekia išlaikyti P. Cvirkos romano satyrinį požiūrį. Kūrėjų teigimu, nors satyra iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti tik humoras, jos tikslas – gerinti ir skaidrinti žmogaus prigimtį, kelti sąmoningumą, gerovę.

Žemaitės dramos teatras įvardijamas vienu iš geriausių mėgėjiškų teatrų Lietuvoje. 2019 metais teatras minėjo veiklos 60-metį ir spektaklį „Šventųjų gyvenimas“ skyrė šiai sukakčiai paminėti.

Po spektaklio prie klojimo etnografinis ansamblis „Raskila“ iš Panevėžio mokys Aukštaitijos regiono dainų ir šokių. Lankytojai bus vaišinami minkštu meduoliu, iškeptu pagal Kleboniškių kaimo gyventojų receptą. Žinoma, kad šis meduolis jau tikrai buvo kepamas XX amžiaus pradžioje.

Klojimo teatrų vaidinimai Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime rengiami nuo 1999 metų. Per tą laiką žiūrovams jau parodyta beveik 80 spektaklių.

„Šeštadienių popietės klojimo teatre“ ciklo repertuarą sudaro penkiems etnografiniams regionams (Aukštaitijai, Dzūkijai, Mažajai Lietuvai, Suvalkijai bei Žemaitijai) atstovaujančių teatrų vaidinimai. Šiemet klojime ir kaimo erdvėse vaidino ir mėgėjai, ir profesionalai, pirmą kartą spektaklis buvo skirtas vaikams.

Projektą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.