Naujienos

KLEBONIŠKIŲ KAIME TĘSIASI SENŲJŲ AMATŲ IR EDUKACIJŲ DIENOS

2022 07 10

Liepos 17 dieną nuo 11 iki 17 valandos Kleboniškių kaimo buities skyriuje darbuosis amatininkai ir edukatoriai.

Atgijusiame kaime senųjų amatų mokys kalvis, varkalis, puodžius, medžio drožėjas, siuvėja, sodų rišėjas, pintinių ir juostų pynėjos. Veiks lėlių iš skiaučių rišimo, grūdų malimo, linų apdirbimo, verpimo, skalbimo ir kitos dirbtuvės.

Tautodailininkai ir edukatoriai įsikurs autentiškoje aplinkoje – XVI amžiuje įkurto kaimo kiemuose ir gryčiose. Lankytojai patys galės išbandyti visus amatus ir veiklas – nusižiesti puodelį, susirišti lėlę ar nusipinti pintinėlę, malti grūdus ar verpti.

Lankytojai kviečiami ne tik išmokti senųjų amatų ir kasdienių darbų, bet ir pasivaikščioti po Daugyvenės upės slėnyje įsikūrusį kaimą, pasimėgauti ramybe ir žydėjimu, apžiūrėti gryčiose, klėtyse, klojime ir kituose senuosiuose pastatuose veikiančias ekspozicijas, ąsočių, bezmėnų, muštokių, ližių, linų šukų, senovinės technikos kolekcijas, tautodailininkių Laimutės Širvydienės grafikos darbų ir Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės popieriaus karpinių, medžio ir lino raižinių parodas.

Renginių ciklas „Senųjų amatų ir edukacijų dienos“ Kleboniškių kaime tęsis iki rudens: kiti susitikimai su amatininkais ir edukatoriais vyks rugpjūčio 6 ir 21 bei rugsėjo 3 dienomis.