Naujienos

KLEBONIŠKIŲ KAIMAS NUSIDAŽYS ETNOGRAFINĖMIS SPALVOMIS – SUGRĮŽTA AUKŠTAITIJOS REGIONO FOLKLORO IR AMATŲ ŠVENTĖ

2022 09 08   

Rugsėjo 17 dieną nuo 12 iki 16 valandos Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje vyks Aukštaitijos regiono folkloro ir amatų šventė „Kleboniškių etnografinės spalvos“.

Šventė organizuojama jau ketvirtą kartą (vyko 2015, 2017, 2019 metais) ir yra tapusi tradiciniu muziejaus bei Radviliškio krašto renginiu.

Vienas iš Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio siekių – populiarinti, supažindinti visuomenę su Aukštaitijos regiono materialiuoju ir nematerialiuoju paveldu, aktualizuoti šio paveldo perėmimo ir išsaugojimo svarbą, tad ši šventė – vienas iš būdų šiam tikslui pasiekti.

Kaskart šventei suteikiamas vis kitas atspalvis, pavyzdžiui, 2019 metais išskirtinis dėmesys buvo skiriamas lietuvių liaudies sutartinėms. Šių metų šventės akcentu pasirinktas pažinimas per patyrimą. Šventėje daug dėmesio bus skirta amatams ir „gyvam“ prisilietimui prie kultūros paveldo.  Etnokultūros sampratą perteiks skirtingų tipų folkloro kolektyvai – klausydamiesi, mokydamiesi liaudies muzikos ir autentiškų dainų, įsijungdami į kūrybines dirbtuves, šventės dalyviai galės geriau pažinti senovės lietuvių pasaulėjautą, giliau suvokti nematerialiojo paveldo, senųjų amatų išsaugojimo svarbą, tradicijų perėmimo būtinumą, kritiškiau vertins įvairius trumpalaikius šiandienos reiškinius.

Skambant liaudiškai muzikai, rudens ir etnografinėmis spalvomis nusidažiusio Kleboniškių kaimo erdvėse patirtimi, žiniomis, tradicijomis dalysis dvidešimt amatininkų, tautodailininkų, edukatorių. Šventės dalyviai galės ne tik pamatyti, kaip dirba patyrę meistrai, bet ir patys viską išbandyti: vyks medžio drožimo, odininkystės, bitininkystės, puodų žiedimo, juostų pynimo, stiklo karoliukų gamybos, šaukštų drožimo, pintinių pynimo, lėlių gamybos, siuvimo ir kitos dirbtuvės.

Kokia šventė be kermošiaus – renginyje dalyvaus ir kulinarinį paveldą, užaugintą ar pačių pagamintą produkciją pristatys Pociūnų, Pociūnėlių, Pakalniškių, Pažagienių kaimų, Šaukoto miestelio ir kitos Radviliškio bei Panevėžio rajonų bendruomenės.

Šventėje koncertuos gerai žinomi folkloro kolektyvai „Raskila“, „Žvangulis“, „Ratilai“, „Jaunimėlis“, „Žalvarinis“. Renginio vedėja – Loreta Sungailienė.