Į KLEBONIŠKIŲ MUZIEJAUS KLOJIMĄ SUGRĮŽTA TRADICINĖS TEATRO POPIETĖS

2023 05 29

Birželio 3 dieną 16 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje prasideda naujasis teatro sezonas – renginių ciklas „Šeštadienių popietės klojimo teatre“.

Žiūrovų itin pamėgtas popietes senajame klojime atidarys Mažosios Lietuvos atstovai – Priekulės kultūros centro Agluonėnų klojimo teatras su spektakliu „Piktoji gudrybė“ (pagal Vydūno komediją). Spektaklio režisierius – Donatas Savickis.

Agluonėnų klojimo teatras įsikūrė 1983 metais etnografinės sodybos kluone ir davė pradžią senojo lietuvių teatro atgimimui. Atsinaujinęs teatras, vadovaujamas D. Malajavo, aktyviai dalyvauja regiono ir Lietuvos kultūriniame gyvenime: šventėse, konkursuose, festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje.

Po spektaklio Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ žiūrovus mokys Aukštaitijos regiono šokių ir žaidimų, lankytojai bus vaišinami kulinarinio paveldo skanėstais.

Naujajame ciklo „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ sezone žiūrovai išvys ir mėgėjų, ir profesionalų spektaklius. Vienas spektaklis bus skirtas vaikams. Tradiciškai klojime rodomi spektakliai atspindės Lietuvos etnografinius regionus.

Liepos 8 dieną teatro mėgėjų klubo „Žaliaduoniai“ Utenos kamerinis teatras pristatys legendinę komediją „Amerika pirtyje“ (rež. Šarūnas Kunickas). Rugpjūčio 5 dieną teatras „Labas“ rodys edukacinį spektaklį vaikams „Rybokėlis“ (rež. Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė). Rugpjūčio 12 dieną Anykščių kultūros centro teatras vaidins muzikinę komediją „Šalaputris“ (rež. Jonas Buziliauskas). Rugpjūčio 19 dieną klojime skambės žemaičių kalba – Telšių Žemaitės dramos teatras rodys spektaklį  „Vėina kėima pablūdėma“ (režisierius Donatas Žilinskas). Klojimo teatro sezoną rugsėjo 2 dieną užbaigs Vilniaus miesto teatras „Atviras ratas“ su biografinių improvizacijų spektakliu „Lietaus žemė“ (režisierius Aidas Giniotis).

Po spektaklių žiūrovai nesiskirstys – popietes pratęs su folkloro ansambliais. Šį sezoną Aukštaitijos regiono šokių ir žaidimų pamokas ves Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ ir Pasvalio kultūros centro folkloro ansamblis „Rags“. Kaskart lankytojų lauks ir kulinarinis siurprizas – ypatingo skonio skanėstai, iškepti pagal senuosius XIX a. pab.–XX a. pradžios receptus.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis klojimo teatrų vaidinimus Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime rengia nuo 1999 metų. Po šio sezono klojime suvaidintų spektaklių skaičius jau artės link devyniasdešimties.

Renginių ciklą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.