EUROPOS MUZIEJŲ NAKTĮ BURBIŠKIO DVARE – NEMOKAMOS EKSKURSIJOS IR YPATINGA ATMOSFERA

2024 05 15

Gegužės 18 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejus atvers duris naktinėtojams – 19 ir 20 valandomis pakvies į dvi nemokamas ekskursijas.

Ekskursijų metu lankytojai susipažins su Burbiškio dvaro istorija, XIX a. pabaigos–XX a. pirmos pusės dvarų kultūra.

Burbiškio dvaras XIX a. pradžioje tapo Baženskių šeimos nuosavybe, XX a. pradžioje jį paveldėjo Mykolas Baženskis – būtent jo valdymo laikais dvaras išaugo: kurtas didelis parkas, iškasti tvenkiniai, suformuotos salos. Šiandieniniame dvare atkurtas kuo tikslesnis praeities vaizdas ir atmosfera.

Lankytojai galės aplankyti visą dvaro kompleksą, apžiūrėti dvaro kultūrą ir istoriją atspindinčias bei populiarinančias ekspozicijas, parodas, pasivaikščioti atviruką primenančiame peizažiniame parke su alėjomis, takų, tvenkinių sistema, salomis, tilteliais, skulptūromis. Dvaro gėlyne dar žydi pačių vėlyviausių veislių tulpės, spalvingais žiedais lenktyniauja kitų daugiamečių gėlių kolekcijos. Vakaro saulės nudažytas parkas atrodys dar paslaptingesnis, išraiškingesnis ir romantiškesnis.

Europos muziejaus naktį Burbiškio dvaras atsiskleis ir kitoje šviesoje – prietemoje dvaro pastatų languose ir greta parko takelių sužibusios šviesos sukurs neįprastą atmosferą, nukels į kitokį dvarų pasaulį.

Nemokamas muziejaus lankymas tęsis nuo 19 iki 22 valandos.

Vietų skaičius ekskursijose ribotas, būtina išankstinė registracija tel. +37061112058 arba el. p. lankytojams@daugyvenesmuziejus.lt.

Europos muziejų naktis vyksta nuo 2005 m. Kasmet muziejai atveria duris lankytojams neįprastu metu ir išnaudoja šį laiką kurti ryšį su bendruomenėmis, įtraukia į muziejų veiklas. Lietuva Europos muziejų naktyje sėkmingai dalyvauja 19-ąjį kartą ir pritraukia didžiulius būrius lankytojų muziejuose ir kitose kultūros įstaigose.