Birželio 15 dieną 13 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejuje vyks Europos archeologijos dienoms skirtas renginys „Fajanso ir porceliano kelionė į Lietuvos miestus ir dvarus“.
Dvare bus atidaryta Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus paroda „Balta mėlyna: nuo Džakartos iki Liverpulio“, kurioje eksponuojami fajanso ir porceliano XVII–XIX a. archeologiniai radiniai Klaipėdos mieste. Eksponatus pristatys ir paskaitą skaitys parodos kuratorė Ramunė Bračiulienė.
Parodos lankytojai kviečiami pasinerti į fajanso bei porceliano pasaulį ir aprangos kodu – balta mėlyna.
Keramikos šukės – bene dažniausiai ir gausiausiai archeologų aptinkami radiniai, kurie iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti tik kadaise naudotų indų fragmentai. Anaiptol – būtent įvairiausia šimtametė buitinė keramika atskleidžia, jog Lietuvos miestai ir dvarai neatsiliko nuo Vakarų Europos madų, indai burlaiviais buvo plukdomi iš Nyderlandų, Pomeranijos, Anglijos, Kinijos, Japonijos ir kitų vietovių. Jų įvairovė ir gausa tiesiog stulbina ir įrodo, jog mūsų uostamiestis nebuvo varganas Rytprūsių užkampis.
Kodą „Balta mėlyna“ įminę lankytojai išmoks net ir į šimtametes šukes žvelgti pagarbiau bei matyti daugiau nei kreivasnapį paukštuką, besimeldžiantį vienuolį, ant žirgo šuoliuojančią Brunhildą ar česnako žiedyną – šukės prabils įdomiausiomis istorijomis.
