Naujienos

BURBIŠKIO DVARE SKAMBĖS TARPTAUTINIO CHAIMO FRENKELIO VILOS VASAROS FESTIVALIO KONCERTAS „BALTAS PAUKŠTIS“

2023 08 08   

Rugpjūčio 13 dieną 15 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejuje (Radviliškio r.) vyks XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio koncertas „Baltas paukštis“. Koncertuos violončelių kvintetas „QuinCelli“ ir mecosopranas Renata Dubinskaitė.

Klausytojai išgirs kompozitorių A. Vivaldi, A. Piazzolla, G. Gershvin ir kt. kūrinius, koncertą vainikuos Vytauto Kernagio daina „Baltas paukštis“.

„QuinCelli“ – penki muzikai, nuoširdžiai įsimylėję instrumentų karalienę violončelę ir nuolat ieškantys naujų raiškos formų, skambėjimo spalvų ir sąskambių. Šiuo metu kvintete groja Tomas Ramančiūnas, Lionius Treikauskas, Dainius Misiūnas, Rūta Balčiūtė ir Gaudas Krištaponis.

R. Dubinskaitė – profesionali dailėtyrininkė ir dainininkė, baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo specialybę pas prof. Vladimirą Prudnikovą.

Dainininkė koncertuoja dueto „Duo Barocco“ programose ir su Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansambliu „Musica Humana“, yra ansamblio „Canto Fiorito“ narė ir vadybininkė. Senąją muziką studijavo Sable senosios muzikos ir šokio akademijoje Prancūzijoje ir Čekijoje, baroko operos meistriškumo kursuose Kopenhagoje, taip pat dalyvavo dainavimo meistriškumo kursuose Berlyne ir Gotenburge.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus organizuojamas tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis šiemet vyksta dvidešimtą kartą. Į Burbiškio dvarą festivalis atvyksta trečius metus iš eilės.