Naujienos

BURBIŠKIO DVARO ISTORIJOS MUZIEJUJE VYKS KONFERENCIJA „ISTORINIŲ ŽELDYNŲ PAVELDAS IR JO APSAUGA“

2024 01 16   

Sausio 25 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejuje vyks mokslinė ir praktinė konferencija „Istorinių želdynų paveldas ir jo apsauga“.

Konferencijoje specialistai aptars penkias aktualias temas.

Indrė Kačinskaitė, paveldosaugos ekspertė, Kultūros paveldo departamento Kultūros paveldo tyrimų valdybos Sodybų skyriaus vedėja, skaitys pranešimą „Lietuvos dvarų parkų paveldas XXI a: apskaitos ir apsaugos aktualijos“.

Dr. Rimvydo Laužiko, Vilniaus universiteto komunikacijos fakulteto profesoriaus, pranešimo tema – „XIX a. – XX a. pr. dvaro sodas: išplanavimas, [obelų] veislės, būklė ir išsaugojimo galimybės“.

Dr. Salvijus Kulevičius, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteteto docentas ir prodekanas, Valstybinės kultūros paveldo komijos narys, kalbės tema „Istoriniai dvarų parkai Lietuvoje sovietmečiu: vaizdiniai ir praktikos“.

Steponas Deveikis, asociacijos „Kraštovaizdžio ir želdynų ekspertų grupė“ vadovas, patars, kaip prižiūrėti istorinius medžius, o dr. Remigijus Bakys, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos vadovas, aptars medžių senolių ligas.

Dalyvių skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija užpildant anketą arba registruojantis el. paštu info@daugyvenesmuziejus.lt.

Registracijos anketa: https://forms.gle/LTcVztb3kCMf4Hdq8

Registracija vyks iki sausio 23 dienos.

Konferencija  „Istorinių želdynų paveldas ir jo apsauga“ yra projekto „Dvarų kultūros atspindžiai“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.