Naujienos

BURBIŠKIO DVARE VYKS EDUKACIJŲ DIENA „SENIEJI DVARIŠKIŲ ATVAIZDAI“

2023 08 14   

Rugpjūčio 20 dieną nuo 12 iki 17 valandos Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejuje vyks paskutinė ciklo „Dvarų pramogos“ edukacijų diena „Senieji dvariškių atvaizdai“.

Renginyje lankytojai, talkinant edukatoriams, pieš siluetinius portretus, įsiamžins Senosios fotografijos dirbtuvėse ir sužinos, kokie mitai apipynė XIX amžiaus ponios kostiumą.

Nuo 12 iki 14 valandos apie madas ir kostiumus paskaitoje „Kas slepiasi ponios garderobe: dvarininkų apranga XIX amžiuje ir kaip iki jos atėjome“ kalbės tyrėja Eglė Kukytė. Istorinio kostiumo rekonstruktorė ne tik papasakos, bet ir iki detalių pademonstruos bene labiausiai mitais apipintą XIX a. antrosios pusės kostiumą – nuo apatinių ir iki lauko aksesuarų. Senosios mados specialistė įrodys, jog istorinis kostiumas nėra kankinimo įrankis, kaip kartais jį bando pavaizduoti šiuolaikinė popkultūra.

Nuo 12 iki 17 valandos Burbiškio dvare veiks Siluetų piešimo dirbtuvės. Edita Namajūnienė pristatys XVIII–XIX a. dvaruose mėgtą laisvalaikio užsiėmimą – visi norintys galės išbandyti atkurtą technologiją ir nupiešti siluetą autentišku būdu.