BURBIŠKIO DVARE SKAMBĖS „PAVASARIO PAUKŠČIŲ BALSAI“

2024 05 10

Gegužės 12 dieną 14 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejuje vyks koncertas „Pavasario paukščių balsai“. Koncertuos atlikėjai „Baltasis Kiras“, „Baltos Varnos“ ir Darius Žvirblis. Žydinčiose dvaro erdvėse dainininkų balsai susilies su parke klegančių paukščių čiulbėjimu.

„Pavasario paukščių balsų“ koncertas vyks kitą dieną po didžiosios Tulpių žydėjimo šventės dienos. Koncerto dieną muziejaus lankytojai ir toliau galės mėgautis pasivaikščiojimais po dvarą ir jo parką, gėlynus, apžiūrėti ekspozicijas, pamatyti dvaro verandoje eksponuojamą veikiančių muzikinių dėžučių ir gramofonų parodą iš kolekcininko Klemento Sakalausko kolekcijos, konferencijų salėje susipažinti su muziejaus istorija parodoje „Istorija, paveldas, atmintis. Pasakojimas apie Daugyvenės kultūros istorijos muziejų-draustinį“.

Burbiškio dvare jau galima užuosti ir pajausti artėjančią vasarą: skuba skleistis kaštonai, alyvos, vilkdalgiai, parką dengia neužmirštuolių paklotės. Vienus nužydėjusius žiedus keičia kiti – dvare kaupiamos įvairių daugiamečių augalų kolekcijos, tad lankytojai kviečiami mėgautis muzika ir džiaugtis akiai bei širdžiai mielais taip greit prabėgančio pavasario vaizdais.

Bilieto kaina: suaugusiems – 6 Eur, moksleiviams – 3 Eur, vaikai iki 7 metų įleidžiami nemokamai. Bilietai ir daugiau informacijos: www.daugyvenesmuziejus.lt. Bilietus bus galima įsigyti ir renginio dieną renginio vietoje.

Burbiškio dvaras ir parkas buvo plačiai žinomas ir lankomas dar XX amžiaus pirmoje pusėje – dvaro svečiai mėgo ilgus pasivaikščiojimus po parką. Dvare nuolat vykdavo poezijos skaitymo vakarai, kameriniai koncertai – šios tradicijos tęsiamos ir dabar.