Naujienos

BURBIŠKIO DVARE EKSPONUOJAMAS SKRENDANTIS PASAULIS IŠ MOLIO

2024 06 20   

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejuje visą vasarą, iki rugpjūčio 31 dienos, veiks radviliškiečių keramikų Jadvygos ir Donato Kurmanskių paroda „Skrendam“.

Pasak kūrėjų, šiai parodai impulsą davė visa, kas turi sparnelius, skrenda, plasnoja, dūzgia. Mintis sukurti skrendantį, plazdantį pasaulį tokioje, rodos, nejudrioje medžiagoje – molyje – nėra įprasta. Tai – ir poros noras skristi kūrybos keliu kartu.

Kurmanskiai kartu baigė tuometinį Šiaulių pedagoginį institutą, užaugino vaikus, keturis dešimtmečius atidavė mokyklai. Dabar pora gali daugiau laiko skirti poilsiui, kelionėms, hobiams. Senas bendras šeimos pomėgis – keramika. Išbandytos įvairios molio masės, skirtingos technikos. Pagrindinis kūrybos įkvėpėjas keramikams yra gamta, nes abu vaikystę leido kaime tarp spalvų, kvapų, žalumos ir gyvybės.

Jadvyga ir Donatas Kurmanskiai jau daug metų veda keramikų edukacijas, kursus ir  darželinukams, ir brandaus amžiaus mėgėjams. Ne kartą organizavo ir savo mokinių parodas.

J. Kurmanskienė Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje jau yra pristačiusi dvi parodas – „Pražydęs molis“ ir „Žydėjimas 2“. Šį kartą tautodailininkė keramikos dirbinius eksponuoja kartu su sutuoktiniu.