Naujienos

ADVENTO VAINIKO DIRBTUVĖS KLEBONIŠKIŲ KAIMO GRYČIOJE

2022 01 04   

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo skyriuje vyko edukacinių dirbtuvių ciklas, skirtas didžiosioms metų šventėms.
Edukacinių dirbtuvių dalyviai kepė meduolius, kūrė žaislus kalėdinei eglutei, o pastarąjį šeštadienį autentiška Kleboniškių kaimo gryčia virto advento vainikų gamybos dirbtuvėmis, pripildytomis kūrybinių idėjų ir šventinės nuotaikos.

Lapkričio 13 d. advento vainiko dirbtuves vedusi floristė Daiva Baubonienė visiems dalyviams padėjo nusipinti ir pasipuošti išskirtinį – savo vainiką. Eglių šakelės, kankorėžiai, riešutai, kaštonai, giliukai, cinamono lazdelės, džiovinti vaisiai, augalai ir kitos gamtos gėrybės bei floristinės dekoracijos, skoningai sujungtos į visumą, tapo įspūdingais advento vainikais.

Advento vainikas simbolizuoja keturių advento savaičių laikotarpį. Manoma, kad advento vainikas pirmą kartą buvo uždegtas XIX amžiuje Hamburge. Advento vainiko tradicija iš Vakarų į Lietuvą atkeliavo XX amžiaus trečiame dešimtmetyje ir pirmiausia paplito Mažojoje Lietuvoje.

Apskrita vainiko forma simbolizuoja amžinąjį gyvenimą, keturios žvakės – pasaulį ir keturias jo kryptis, taip pat – šviesą, kuri apšvies pasaulį per Kalėdas. 

Adventas prasidės lapkričio 28 d. – bus uždegta pirmoji adventinio vainiko žvakė, paskutinė sušvis Kalėdų išvakarėse arba Kalėdų dieną.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė.

Nuotraukos - Augustės Labenskytės