Muziejuje Šeduvoje – tarpukario miesto pramogos ir kasdienybė

2022 10 12

2022 m. spalio 8 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Šeduvos kraštotyros skyriuje vėl buvo gyvas tarpukario miestas: Kauno miesto muziejus edukatoriai vedė edukacines programas „Grožio paslaptys pagal Kiprą Petrauską“ ir „Laisvalaikis tarpukario Kaune“. Po muziejų sklido muilo aromatas, skambėjo smagi muzika ir viena už kitą įdomesnės istorijos. Edukacijos „Grožio paslaptys pagal Kiprą Petrauską“ dalyviai gamino tarpukariu plačiai reklamuoto vardinio „Kipro Petrausko“ muilo repliką su dėžute, sužinojo tarpukario moterų grožio paslaptis, reklamos įdomybes ir susipažino su spalvinga tarpukario legenda profesoriumi Kipru Petrausku  –  operos dainininku, su kurio vardu siejamas nacionalinės operos įkūrimas. Apie 80 vaidmenų sukūręs K. Petrauskas savo balsu ir charizma žavėjo muzikos mėgėjus, gyveno savo vardu pavadintoje gatvėje ir netgi turėjo vardinį muilą. K. Petrausko biografija susieta ir su Šeduva – iš šio miesto buvo kilęs žymiojo operos dainininko tėvas Jonas Petrauskas, vargonininkas, 1863 metų sukilėlis. Edukacijos „Laisvalaikis tarpukario Kaune“ dalyviai išgirdo, kaip XX amžiaus pirmos pusės Kaune kūrėsi teatras, kino teatrai, kokios buvo mados ir grožio tendencijos, kaip atrodė miesto paplūdimiai, kavinės, restoranai – Kaunas neatsiliko nuo kitų Europos sostinių.

Susitikimai Šeduvos kraštotyros skyriuje (Panevėžio g. 24) tęsis šį savaitgalį: spalio 15 dieną 13 valandą Atvirosios fotografijos dirbtuvės ves edukaciją „Cliche verre“.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.