Metraštis

Muzikinėje Burbiškio dvaro popietėje skambėjo laiko patikrintos Andriaus Kaniavos dainos

2023 07 26   

2023 m. liepos 22 dieną vyko antrasis projekto „Dvarų pramogos“ muzikinių popiečių ciklo koncertas. XIX a. pab. – XX a. pr. atmosferą išlaikiusiame Burbiškio dvaro istorijos muziejuje akustiniu formatu skambėjo puikiai klausytojams atpažįstamos ir mylimos aktoriaus Andriaus Kaniavos autorinės dainos.

Nuolat naujai suskambančios, originalios ir su ypatinga energija atliekamos dainos tai tarsi spektaklis, kuriame kiekvienas klausytojas kaskart randa savo vaidmenį, dėl to nė vienas A. Kaniavos koncertas nėra panašus į prieš tai buvusį, o jame savo rolę atranda tiek patys mažiausieji, tiek ištikimiausieji aktoriaus gerbėjai. Gausiai susirinkusiųjų aplodismentai, lydintys nuolat jaunatviškumu ir energija spinduliuojantį aktorių, kompozitorių ir režisierių, o taip pat autentiška ir įkvepianti ypatinga dvaro aplinka – puikus derinys švęsti dvarų kultūros ir meno šventę, kuri niekada nepasikartoja ir visada yra nauja, unikali ir įdomi.

Tokia muzikinė popietė Burbiškio dvare – jau antroji projekto „Dvarų pramogos“ dalis. Pirmasis ciklo renginys vyko liepos 1 dieną, dvaro rūmuose programą „Gaublio siuita“ pristatė birbynininkas Vytautas Kiminius ir akordeonininkas Tadas Motiečius. Trečiasis muzikinis pasimatymas lankytojų laukia rugsėjo 24 dieną, kuomet skambės režisieriaus, pedagogo, aktoriaus Aido Giniočio ir grupės „Plum Bum“ muzikinė programa „Dainos iš vaikystės“.

Muzikines popietes taip pat lydi ir edukacinės programos, kurių pirmoji – „Dvarininkų virtuvės paslaptys“ – lankytojų laukia jau liepos 30 dieną. Itin įdomios edukacijos su žinomais savo srities žinovais taip pat vyks rugpjūčio 6 ir 20 dienomis, pasakosiančios apie dvarų ir dvariškių madas bei to atspindžius mus pasiekiančiuose senuosiuose vaizduose.

Besidomintys istorija ir mada lankytojai Burbiškio dvaro rūmuose iki spalio 1 dienos gali apžiūrėti parodą „Gėlės ir mada“ iš mados istoriko Aleksandro Vasiljevo kolekcijos.

Projektą „Dvarų pramogos“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė.