Kleboniškių kaimo klojime „Knygos teatras“ skleidė prabangą

2022 07 04

Liepos 2 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo senajame klojime „Knygos teatras“ iš Vilniaus dovanojo prabangą patirti – vaidino lietuvių literatūros inscenizaciją-spektaklį „Prabangos“ (režisierius – Alius Veverskis).

Spektaklio siužetui panaudotos rašytojo Jurgio Savickio novelės „Palikimas“, „Ponia Janina Sudocholskienė“ ir „Prabangos“ iš apsakymų rinkinio „Ties aukštu sostu“.

Tragikomedijos veikėjus – tris vėles – įkūnijo gerai žinomi teatro ir kino aktoriai Redita Dominaitytė, Eimutis Kvoščiauskas ir Virginija Kuklytė.

Laike įstrigusios ir atleidinimo laukiančios vėlės paslaptingoje klojimo prieblandoje žiūrovams pasakojo J. Savickio noveles kaip savo gyvenimo istorijas. Šviesiai graudžias ir liūdnai juokingas, žaismingas ir jaudinančias, savitas ir šmaikščias. Pasakojimuose tilpo viskas – gyvenimas, meilė, mirtis. O gal tikroji prabanga ir yra gyventi?

Į netikėtų vingių kupinas patirtis elegantiškos vėlės įtraukė ir žiūrovus – juk riba tarp šiapus ir anapus tokia neryški. Į tobulą vienį susiliejo aktorių vaidyba, dekoracijos, kostiumai, papuošalai, garsai. Net kvapai spektaklyje – neatsiejama kiekvieno personažo dalis, „Prabangos“ ir klojime dvelkė prabanga. Pasibaigus spektakliui, žiūrovai plojo atsistoję – tiesiog bravo aktoriams ir režisieriui!

Po spektaklio prie klojimo suskambo muzika ir dainos – mokytis autentiškų aukštaitiškų dainų ir šokių kvietė etnografinis ansamblis „Raskila“ (vadovė Lina Vilienė) iš Panevėžio. Muziejinininkai pasirūpino tradiciniu renginio „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ akcentu – pyragu, iškeptu pagal XX amžiaus pirmosios pusės receptą.

Prapliupęs lietus šokių ir dainų nesugadino – visus priglaudė jaukus ir erdvus klojimas.

Spektaklis „Prabangos“ – tradicinio vasaros ciklo „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ dalis. Kitas susitikimas Kleboniškių kaimo klojime vyks liepos 23 dieną – teatras „Arbatvakariai“ vaidins spektaklį „Aitvarų lauktuvės“. Ciklą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.