Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime išnarpliotas detektyvas

2022 08 08

Rugpjūčio 6-ąją, Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriaus klojime tęsėsi renginių ciklas „Šeštadienių popietės klojimo teatre“.

Šeštadienio popietę lankytojams atsivėrė senojo Kleboniškių kaimo klojimo scena – Rokiškio liaudies teatras vaidino spektaklį „Kur dingo Elizabet?“ (režisierė Violeta Mičiulienė). Žiūrovų prisipildė pilnutėlis klojimas.

Spektaklio aktoriai Valerijus Rancevas, Arūnas Skardžius, Mantas Meškuotis, Ieva Kilienė, Rima Bielovienė akimirksniu įtraukė į painų ir nuotaikingą detektyvą, pripildė klojimą juoku bei iki paskutinių minučių išlaikė intrigą, kurgi ta tikroji Elizabet?!

Po spektaklio žiūrovai ir teatro trupė vaišinosi pagal XX amžiaus pradžios receptus iškeptais gardumynais, su etnografiniu ansambliu „Aidija“ šoko Aukštaitijos regiono šokius, žaidė žaidimus.

Renginių ciklas „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ tęsis rugpjūčio 13 dieną – jaukiose Kleboniškių kaimo erdvėse teatras „Labas“ vaidins spektaklį „Nedingęs“. Projektą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.