Metraštis

Kleboniškių kaimas tapo didele ir magiška teatro scena

2022 06 27   

Birželio 25 dieną Kleboniškių kaimo buities skyriuje atgijo Grimų pasaka „Joniukas ir Grytutė“ – tęsėsi „Šeštadienių popietės klojimo teatre“.

Slėpiningose senojo kaimo erdvėse interaktyvią pasaką sekė Priekulės Ernsto Vicherto teatras, į magišką ir paslaptingą teatro pasaulį įtraukęs ir pačius mažiausius, ir suaugusius žiūrovus.

Spektaklio režisieriaus Donato Savickio, dailininkės Katerinos Marcinkevičienės, šviesų dailininko Laimono Mitkaus išmonė, begalinė fantazija ir meistriškumas, įtaigus Ernestos Zolotovos pasakojimas bei Jolantos Petraitienės užburianti smuiko muzika žiūrovus nukėlė į pasaką ir, lyg mostelėjus burtų lazdele, pavertė spektaklio dalyviais.

Kleboniškių kaimo pievos, kiemai, takeliai tapo didele scena po atviru dangumi, kur nuotykis vijo nuotykį, o fantazijos sparnai skraidino užimdami kvapą. Žiūrovai keliavo pasakos mišku, skrido su paukščiais, nėrė į stebuklingą upę – juk teatre viskas įmanoma!

Po spektaklio muziejininkai teatro trupę ir visus dalyvius vaišino meduoliu, iškeptu pagal XX amžiaus pradžios receptą. Degustacija tarsi pratęsė spektaklį – juk pasakoje raganos namas buvo pastatytas iš meduolių!

Įdomių, įtraukiančių veiklų Kleboniškių kaime netrūksta ne tik savaitgaliais – čia galima išbandyti įvairiausius senovinius žaidimus, lankyti ekspozicijas, mėgautis ypatinga senojo kaimo atmosfera, vasaros žydėjimu ir lėtesniu laiku.

Šimtamečiame Kleboniškių kaimo klojime mėgėjų ir profesionalūs teatrai vaidins visą vasarą. „Šeštadienių popietes klojimo teatre“ liepos 2 dieną 16 valandą pratęs „Knygos teatras“ iš Vilniaus ir spektaklis „Prabangos“.

Renginių ciklą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.