Metraštis

Burbiškio dvare muzikinio dueto koncertu prasidėjo renginių ciklas „Dvarų pramogos“

2023 07 05   

Liepos mėnuo Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvare prasidėjo birbynininko Vytauto Kiminiaus ir akordeonininko Tado Motiečiaus koncertu „Gaublio siuita“.

Talentingi muzikantai klausytojus pakvietė į muzikinę kelionę, pristatė platų kūrinių spektrą, supažindino su skirtingomis tautomis ir jų kultūra, šiltai bendravo su publika ir parodė, kaip puikiai dera birbynės ir akordeono duetas.

V. Kiminius ir T. Motiečius kartu pradėjo muzikuoti dar studijų metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. V. Kiminius – vienas ryškiausių Lietuvos birbynininkų, pedagogas, dirigentas. T. Motiečius – perspektyvus akordeonininkas, aktyviai koncertuojantis Lietuvoje, dalyvaujantis meniniuose projektuose.

Koncertas „Gaublio siuita“ buvo pirmasis muziejaus projekto „Dvarų pramogos“ renginys.

Ciklą liepos 22 dieną 15 valandą Burbiškio dvare pratęs aktorius Andrius Kaniava. Akustiniame koncerte skambės laiko patikrintos ir žiūrovų itin mylimos dainos.

Ciklo „Dvarų pramogos“ renginiai Burbiškio dvare vyks liepos–rugsėjo mėnesiais. Programoje numatytos muzikinės popietės-koncertai bei paskaitos ir edukacijos, skirtos dvarų kulinarijos istorijai, XVI–XX a. I pusės kostiumo istorijai, dvarų ir dvariškių vaizdams ir atvaizdams.

Burbiškio dvaras, žinomas nuo XVI amžiaus, – unikalios kultūros vertybės statusą turintis paveldo objektas. XIX amžiaus pradžioje dvarą įsigiję Baženskiai buvo glaudžiai susiję su meno ir literatūros pasauliu, dvaro kultūros tradicijos tęsiamos ir šiandien.

Apsilankiusieji Burbiškio dvare gali mėgautis ir kokybiškais renginiais, ir ypatinga dvaro atmosfera. Lankytojai kviečiami aplankyti visą Burbiškio dvaro kompleksą su ekspozicijomis, pasivaikščioti po peizažinį parką, apžiūrėti gausias gėlų kolekcijas ir pajausti senojo dvaro gyvenimą.

Projektą „Dvarų pramogos“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.